Barne, Junior og KnøtteOASE (BOJOKO)
Jesu handling: "Og han tok dem inntil seg, la hendene sine på dem og velsignet dem." Markus 10, 16
Barna hører naturlig med i Guds forsamling. Uten dem i fellesskapet mangler det en velsignet del av Guds rike.
På BOJOKO legger vi til rette for at formidlingen av Guds rike er på barnas eget språk.
Vi vil at Den Hellige Ånd skal få røre ved barna, utruste dem og gi dem frimodighet til å følge Jesus videre når de kommer hjem.
Barna trenger omsorg, de trenger at noen ser dem, lytter til dem, bryr seg om dem, og tar dem på alvor. Gjennom samtale, bønn og lek i gruppene på BOJO, legger vi vekt på at barna blir bekreftet på hvem de er slik Gud har skapt dem og at Guds kjærlighet formidles.
Barne- og Junior Oase (BOJO)
Hver formiddag fra onsdag til lørdag i OASE-uken møtes barna i BOJO. Vi har egne samlinger med kreativ forkynnelse, heftig lovsang, og tøyseteam-moro. På BO og JO har vi også gruppetid der det er rom for samtale om både små og store ting, bønn og ablegøyer.
Årets tema er “LIVSGLEDE”
Alle barna blir delt inn i grupper ved registring, og har egne ledere gjennom OASE-uken. Opplegget starter kl 10.00 – 12.30. Innregistrering blir fra kl 09.45. Disse står klare og tar imot barna på onsdag morgen. I forkant av stevnet har medarbeiderne inspirasjonsdager der de blandt annet undervises i ledelse og i å ta vare på barna i grupper.
Vi på BOJO ønsker å gi det beste tilbudet til barna. Er ditt barn siste året på JO (dvs fyller eller har fylt 12 år dette året), så ønsker vi å ha dem med oss som medhjelpere til gruppelederne. De vil da få oppgaver sammen med oss medarbeidere. Er de glad i barn, er dette noe for dem!
Gi beskjed under påmeldingen, om dere ønsker dette tilbudet.
Knøtteoase(KO):
Dørene åpner 10.00, barna og foreldre får tid til å leke litt og bli litt kjent. Dette gjør at man har tid på seg til å få levert større barn på BOJO. Opplegget starter 1030, og holder på til ca. 1200.
Vi i komiteen for BOJOKO har store forventninger for sommerens stevne, og gleder oss stort til å ta imot barna!
Barnas bønnekrok
Er et sted der barna kan møte Gud i bønn gjennom kreative uttrykk. Bønnekroken skal være et sted der barna kan få være på egne premisser, få forbønn og veiledning, delta i bønn og ha muligheten til å hvile i Guds nærhet. Barnas bønnekrok er i år samkjørt med “Living Rom”. Det er i tidsrommet 17 til 17.45 lagt spesielt til rette for barn og familier. Her vil det også være medarbeidere fra BOJO som er tilstede og kan be for de som trenger det. Ellers er det åpent for barn å komme å være tilstede når som helst i “Living rom”. Her er det bønn og lovsang døgnet rundt.
Barn med spesielle behov
Vi ønsker alle barn inkludert i OASE-felleskapet. Skal vi få til et best mulig tilrettelagt opplegg for barn med spesielle behov, er vi avhengige av tilbakemelding, og ha dialog med foresatte i god tid før stevnestart. Noen utvalgte medarbeidere vil få undervisning og veiledning i forkant, og disse vil følge barna spesielt gjennom BOJO dagene. Vårt mål er at barn med spesielle behov skal møtes på en best mulig måte og inkluderes i en vanlig gruppe sammen med andre barn. Har du spørsmål eller ønsker å melde inn behov, kan du ta kontakt på asbjorn@lovsang.no .
Kreative seminarer
Det blir i år også tilbud om kreative seminarer. Dette skjer samtidig med voksenseminarene. Det blir i år tre muligheter: Kreativ dans, Break og OASE Soul Children. Egen påmelding til disse vil skje fra kl 18.00 tirsdag den 13.07.
Kontakt Asbjørn Kjølberg (900 67 167) ved spørsmål.